KBDB verkiezingen 2025 komen eraan!
Click here for the English version of the text below
KBDB Verkiezingen 2025: Wat U Moet Weten
Dit jaar staan de KBDB verkiezingen op het programma, en het zal de eerste keer zijn dat de leden kunnen kiezen op provinciale en nationale verkiezingslijsten. De termijn van de verkozen mandatarissen is voor een periode van zes jaar. Leden die willen deelnemen aan deze verkiezingen kunnen hun kandidatuur opsturen naar de KBDB. Kandidaten mogen niet ouder zijn dan 71 jaar en moeten hun kandidatuur ten laatste op 14 februari om 12:00 uur indienen op de bondszetel (poststempel telt).
Stemprocedure
De leden zullen begin juli hun stembrief ontvangen samen met het bondsblad, inclusief een portvrij omslag. Leden moeten hun stem uiterlijk op 1 augustus uitbrengen (poststempel telt). De stem is pas geldig als de stembrief wordt opgestuurd in de voorziene omslag, deze hoeft niet gefrankeerd te worden. Stembrieven kunnen niet verzonden worden per mail of fax. Wij zullen onze leden helpen indien dit nodig is en voorzien een infoavond voor geïnteresseerden.
Kandidaturen
Het is voorlopig stil rondom de kandidaatstellingen voor de komende KBDB verkiezingen. De vraag is ook wie dit avontuur wil aangaan in Vlaams-Brabant, sector 2 en 3. Het is zeker dat de kandidaten tegen een stootje moeten kunnen, want deze taak zal de komende zes jaar geen gemakkelijke opgave zijn.
Vereenvoudiging van Reglementen
Eigenlijk kan de duivensport simpel zijn: maak eenvoudige reglementen die voor iedereen duidelijk zijn, zonder achterpoortjes, en van toepassing op alle KBDB-leden. Dit is echter makkelijker gezegd dan gedaan.
Panelgesprek
Bij de vorige KBDB verkiezingen hadden we een panelgesprek georganiseerd met de nieuwe kandidaten. Misschien moeten we dit opnieuw organiseren? Dit is de ideale manier om kennis te maken met de kandidaten die hun programma en visie toe lichten. Indien kandidaten geïnteresseerd zijn, kunnen zij een tekstje opmaken dat we met plezier online zullen plaatsen. Zij kunnen ook laten weten of ze interesse hebben om deel te nemen aan een panelgesprek met de kandidaten voor de komende KBDB verkiezingen.
Met sportieve groeten,
Het bestuur